O nas

Żłobek w Małogoszczu to placówka, która jest zagospodarowana w jednym budynku z Przedszkolem Publicznym w Małogoszczu na ulicy Słonecznej 18. Zajmuje parter dobudowanego skrzydła Przedszkola Publicznego.

Powstał z funduszy własnych Gminy Małogoszcz, dofinansowania z programu „Maluch+” oraz dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Został wybudowany zgodnie z przepisami i normami określonymi dla placówek opiekuńczych.

To bardzo nowoczesny budynek, w pełni dostosowany do potrzeb najmłodszych dzieci, wyposażony według najwyższych standardów. W budynku znajdują się cztery przestronne i widne sale, a każda z nich ma zaplecze magazynowe oraz łazienki dostosowane do małych dzieci. Obiekt jest bezpieczny i przyjazny również dla osób niepełnosprawnych.

To placówka, która ma zaspokajać potrzeby opiekuńcze, wychowawcze i edukacyjne dzieci od 20 tygodnia życia do lat 3 oraz wspierać rodziców w łączeniu życia rodzinnego i zawodowego. Stworzone w nim warunki pozwolą wychowankom swobodnie się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności oraz doświadczać relacji z innymi dziećmi i dorosłymi.